*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VARŠUVOJE KONCERTAVO LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Varšuvos nacionalinėje filharmonijoje gegužės 10 dieną koncertavo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas jo įkūrėjo dirigento Gintaro Rinkevičiaus. 

Koncertas, skirtas pažymėti Lietuvos vardo tūkstantmetį. Tai XVI tarptautinio Baltijos jūros regiono šalių muzikos festivalio PROBALTICA dalis.

Pirmoje koncerto dalyje orkestras atliko šiuolaikinio lietuvių kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus kūrinį „Pavasario linksmybės“, sukurtą  pagal Kristijono Donelaičio poemą „Metai” ir žymios kompozitorės Gražynos Bacewicz, kilusios iš garsios lenkų-lietuvių muzikų šeimos, „III koncertą smuikui“, kuriame solo atliko lenkų virtuozas-smuikininkas Piotras Plawneris.

Antroje dalyje varšuviečiai išgirdo Mieczyslawo Karlowiczo trijų dalių simfoninę poemą „Amžinos giesmės“.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras šią koncertinę programą taip pat atliks Torūnėje, Artuso rūmų koncertų salėje.

Koncertų globėjai – Lenkijos Prezidentas Lechas Kaczynskis  ir Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Egidijus Meilūnas. Rėmėjai – Lietuvos kultūros ministerija,  Lietuvos tarptautinių kultūros projektų centras, Lietuvos ambasada Varšuvoje, Lietuvos garbės konsulas Torūnėje.