VARŠUVOJE ATIDARYTA LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOS RENGTA PARODA, SKIRTA ATMINTI HOLOKAUSTO AUKAS
Varšuvoje vykstančio Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogiškojo matmens įgyvendinimo susitikimo metu spalio 3 dieną atidaryta Lietuvos rengta paroda „Žydų praeities pasaulis – šiandienos viltis. Nuotraukos ir pasakojimai iš „Centropos“ pokalbių Lietuvoje“.
Iki spalio 7 d. veiksiančioje parodoje, kurią organizavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Vienoje įsikūrusia nevyriausybine organizacija „Centropa“, eksponuojami Holokaustą išgyvenusių Lietuvos žydų prisiminimai ir nuotraukos, pristatančios žydų bendruomenių gyvenimą, tradicijas, laisvalaikį ir švietimą.
Renginyje ESBO pirmininko vardu kalbėjęs Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Alfonsas Eidintas akcentavo kovos su neapykanta ir nepakantumu būtinybę bei jaunosios kartos mokymo apie Holokausto įvykius svarbą.
Lietuvos diplomatinėse atstovybėse, švietimo įstaigose, Tolerancijos centre Vilniuje eksponuota paroda tęsia Lietuvos inicijuotų renginių ciklą, skirtą tolerancijos ugdymui per švietimą. Tai yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ESBO prioritetų.
Lietuvos Seimas 2011 m. yra paskelbęs Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais.