VARŠUVOJE ATIDARYTA LIETUVIŲ GRAFIKIŲ DARBŲ PARODA
Prie Lietuvos ambasados Lenkijoje įsikūrusiame Lietuvos centre liepos 5 dieną atidaryta grafikos paroda „Komunikacija“, kurioje savo darbus pristatė lietuvės menininkės: Inga Dargužytė, Jolanta Sereikaitė, Edita Suchockytė ir Neringa Žukauskaitė.
Parodą atidarė Lietuvos kultūros atašė Lenkijoje Jurgis Giedrys. Jis pasveikino susirinkusius Lietuvių bendruomenės Lenkijoje atstovus ir Lietuvos piliečius Valstybės dienos proga ir pažymėjo, kad svarbiai šventei paminėti skirta šilta ir daugiaprasmė keturių jaunų lietuvių dailininkių paroda simboliniu pavadinimu „Komunikacija“ yra kaip atviros, veržlios, tolerantiškos, „komunikuojančios“ valstybės simbolis.
Parodą pristatė Vilniaus galerijos „Actus magnus“ direktorė ir parodos kuratorė Jolita Zykutė. Anot jos, parodos autorės eina individualiais kūrybinių ieškojimų keliais, naudoja skirtingas išraiškos priemones, tačiau jų darbus vienija troškimas ir ilgesys, kad žmonių ryšiai būtų gyvi, jautrūs, dėmesingi.
J.Zykutės nuomone, kiekviena menininkė bendravimo temą interpretuoja savaip. Inga Dargužytė sukūrė monotipijų ir linoraižinio ciklą „V&M komunikacija“, kuriame tyrinėja įvairias vyro ir moters bendravimo situacijas.
Jolanta Sereikaitė yra išleidusi poezijos knygą ir romaną. Ji savo darbuose atsiskleidžia kaip dailininkė ir rašytoja. Kurdama medžio raižinius, grafikė derina vaizdą ir žodį, tačiau žodžiais siekia ne iliustruoti savo darbus, bet suteikti jiems naują matmenį, tuo pačiu pabrėždama, kad vaizdas yra iškalbingesnis už žodžius.
Edita Suchockytė ironiškai žvelgia į žodį „komunikacija“. Menininkės romantizuoti realybės atvaizdai sukurti oforto technika.
Neringa Žukauskaitė pristato darbų ciklą „Komunikacija“, sukurtą linoraižinio, medžio raižinio ir monotipijos technikomis. Menininkė bėga nuo gyvenimą užtvindžiusių šiuolaikinių komunikacijos priemonių į vidinę tylą, savistabą, bando atkurti ryšį su gamta.
Paroda Varšuvoje veiks iki rugsėjo 2 dienos.
Parodą surengė Lietuvos ambasada Lenkijoje ir galerija „Actus magnus“. Projektą finansavo Lietuvos kultūros rėmimo fondas, Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos ambasada Lenkijoje.