UŽSIENIO ŠALIŲ DIPLOMATAI VILNIUJE SUSIPAŽINO SU PARODA APIE LIETUVOS DIPLOMATINĘ TARNYBĄ
Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių diplomatai balandžio 18 dieną apsilankė Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir susipažino su jame veikiančia ilgalaike paroda „Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918-1940 m“.Svečius pasveikino ir apie tarpukario Lietuvos diplomatijos istorijos parodos atsiradimą papasakojo Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė.
Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius renginyje trumpai apžvelgė Lietuvos diplomatijos istoriją, supažindino su tarpukario šalies diplomatija, svarbiausiais įvykiais, iškiliausių diplomatų veikla.Viceministras pabrėžė parodos eksponatų kolekcijos įspūdingumą ir palinkėjo, kad bendromis Lietuvos nacionalinio muziejaus, Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Užsienio reikalų ministerijos pastangomis ateityje ekspozicija būtų toliau plečiama siekiant atspindėti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir diplomatinės tarnybos egzilyje laikotarpius.
Ekskursijos metu užsienio šalių diplomatai apžiūrėjo tarpukario Lietuvos diplomatų nuotraukas, portretus ir apdovanojimus. Svečiai turėjo galimybę susipažinti su dokumentais, atspindinčiais šalies tarpukario užsienio politiką, išvysti buvusių Lietuvos pasiuntinybių baldus, iškabas, asmeninius diplomatų daiktus.
Parodos eksponatus sukaupti padėjo Užsienio reikalų ministerija. Į Lietuvą jau sugrąžinti diplomatų Jono Norkaičio, Antano Liutkaus, Jurgio Baltrušaičio, Igno Šeiniaus, Lozoraičių šeimos archyvai.
Visi šie diplomatinio paveldo reliktai perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui, Taikomosios dailės muziejui, Lietuvos centriniam valstybės archyvui. Dalis jų eksponuojama parodoje „Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918-1940 m“.