*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UŽSIENIO ŠALIŲ AMBASADORIAI SUSIPAŽINS SU KAIMO URBANIZACIJA AUKŠTAITIJOJE

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) lapkričio 17 dieną rengia Vilniuje reziduojančių užsienio valstybių ambasadorių ir jų sutuoktinių ekskursiją po Aukštaitiją „Kaimo urbanizacija“. Tai yra viena iš ministerijos šiemet parengtų ir vykdomų užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovų ir jų sutuoktinių pažintinių išvykų po Lietuvą ciklo “Europeizacijos raida Lietuvos periferijoje” dalių. Sumanymo tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp Europos Sąjungos šalių narių ir būsimų kandidačių, supažindinti diplomatus ir jų sutuoktinius su europeizacijos raida Lietuvoje nuo krikščionybės įvedimo iki šių laikų, pristatyti Lietuvos regionų specifiką, parodyti, kas Lietuvos provincijoje yra nepelnytai užmiršta arba net nežinoma. Išvykos rengiamos du kartus per metus. Diplomatinis korpusas supažindinamas su įdomiausiais pasirinktų regionų istorijos puslapiais, kultūros paminklais, regiono specifiką atspindinčiais ekonominiais objektais, vietinės kulinarijos ypatumais. Rengiami susitikimai su vietos valdžios atstovais ir įdomiais žmonėmis. Europeizacijos raidai Lietuvoje nušviesti pasirinktos miestų ir miestelių formavimosi, krikščionybės plėtros ir naujų teritorijų apgyvendinimo temos. Per ekskursiją po Aukštaitiją bus aplankytas Šešuolėlių dvaras Širvintų rajone, Giedraičių miestelis Molėtų rajone, Labanoro parkas Švenčionių rajone. Diplomatai ir jų sutuoktiniai susipažins su sėkmingo verslo projekto įgyvendinimo pavyzdžiu – kempingu „Obuolių sala“ Molėtų rajono Žalvarių kaime, Dubingiuose susitiks su miestelio bendruomenės centro atstovais, laimėjusiais Jungtinių Tautų vystymo programos finansuojamą projektą gyventojų verslumui ugdyti “Devyni amatai, dešimtas... Verslas!” Lietuvos pristatymo ambasadoriams projektas pradėtas įgyvendinti birželio 25 dieną ekskursija po matomą ir nematomą Vilnių.