UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRĖ PASVEIKINO JAUNŲJŲ RYTŲ EUROPOS IR AZIJOS ŠALIŲ LYDERIŲ AKADEMIJOS DALYVIUS
Užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė spalio 6 dieną pasveikino pirmosios tarptautinės jaunųjų lyderių akademijos „Demokratijos stiprinimas Rytų Europos šalyse“ dalyvius iš dešimties Rytų Europos ir Azijos šalių.
„Didžiausią ir labiausiai pastebimą vaidmenį plėtojant demokratiją vaidina aktyvi ir energinga pilietinė visuomenė, ir jaunimas čia gali daug nuveikti“, - sakė viceministrė.
Pasak jos, pirmininkaudama Europos Sąjungos Tarybai 2013 metų antrąjį pusmetį Lietuva toliau bendradarbiaus su jaunimo organizacijomis Rytų Europoje, kuriančiomis ir stiprinančiomis demokratiją Lietuvos kaimynystėje.
Viceministrė palinkėjo jaunimui drąsos skleidžiant savo idėjas ir kūrybiškumo jas įgyvendinant.
Akademijoje dalyvavo jaunieji politologai, nevyriausybinių organizacijų vadovai ir kovotojai už demokratines idėjas iš Armėnijos, Azerbaidžiano, Baltarusijos, Gruzijos, Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Moldovos, Mongolijos, Taivano ir Ukrainos, Lietuvos politikai bei diplomatai.
Akademiją surengė tarptautinis Jaunųjų lyderių forumas (Young Leaders Forum), įkurtas 2010 metais Vilniuje vykusiame renginyje „Demokratijų dienos“, surengtame Lietuvos pirmininkavimo Demokratijų bendrijai metu.
Pirmą kartą organizuojamos jaunųjų lyderių akademijos renginiai finansuojami Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.