*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRĖ DISKUTAVO SU PASVALIO GYVENTOJAIS APIE LIETUVOS NARYSTĖS ES NAUDĄ IR GALIMYBES

Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė spalio 20 dieną Pasvalyje vykusioje diskusijoje „ES laisvo judėjimo teisė ir Lietuva“ pabrėžė, kad vienas kertinių Europos Sąjungos pagrindų – laisvas asmenų judėjimas – teikia akivaizdžią naudą ne tik keliaujantiems ekonominiais ar turistiniais tikslais.

„Laisvas judėjimas ypač išplečia galimybes švietimo ir mokslo srityse. Pagal akademinių mainų programas „Erazmus“ ir „Leonardo da Vinci“ užsienio universitetuose studijuoja apie 3 tūkst. Lietuvos studentų, į mūsų aukštąsias mokyklas atvyksta daugiau nei 1 tūkst. užsienio šalių studentų. Tai skatina Lietuvos universitetus rengti daugiau programų anglų kalba, kelti jų lygį, “ sakė viceministrė.

Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos konferencijų salėje susirinkusių daugiau kaip 60 įvairaus amžiaus Pasvalio gyventojų klausimai pakreipė diskusiją į artėjančio Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai aptarimą, įvairius dabartinės Lietuvos užsienio politikos ir ES ekonominės padėties klausimus.

ES Taryba, kuriai Lietuva pirmininkaus 2013 m. antrąjį pusmetį, kartu su Europos Parlamentu priima ES teisės aktus, koordinuoja ES valstybių narių bendrąsias ekonomikos politikos sritis, formuoja ES užsienio ir gynybos politiką, koordinuoja valstybių narių teismų ir policijos bendradarbiavimą, sprendžia kitus bendrus klausimus. Pirmininkaujančios šalies atstovai vadovauja atitinkamų sričių ministrų susitikimams ir daugiau kaip 200 darbo grupių posėdžiams.

A. Skaisgirytė Liauškienė pastebėjo, kad Lietuvos Seimo frakcijos pasiekė politinį sutarimą dėl Lietuvos pirmininkavimo ES Taryboje. Visoms Lietuvos institucijoms iškyla atsakingas uždavinys atrinkti patyrusius specialistus, kurie turės vadovauti daugiau kaip 3 tūkst. tą pusmetį vyksiančių įvairaus lygio susitikimų ir siekti, kad tarp daugybės bendrijai svarbių klausimų būtų įsiklausyta ir į Lietuvos poreikius.

Lietuvai svarbu, kad tarp nuolat keliamų socialinių, švietimo, sveikatos apsaugos ar pastaruoju metu ypač aštrių ekonominių temų ES daugiau dėmesio būtų skiriama šalių narių energetinio saugumo problemoms, ES išorės sienų kontrolei, Baltijos jūros regiono plėtrai.

Lietuva, kaip ir kiekviena pirmininkaujanti šalis, sieks 2013 m. dalį ES susitikimų surengti pas save. Šie renginiai be tiesioginių politinių tikslų suteiks galimybę konferencijų organizavimo, viešbučių, restoranų ir turizmo verslui pademonstruoti savo galimybes, patraukti gausius svečius sugrįžti į Lietuvą kaip turistus.

Pasvalyje vykusiu susitikimu buvo pratęstas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kartu su Europos informacijos centrais-„Europe direct“ rengiamas diskusijų ciklas apie Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai 2013 m.