UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRĖ DALYVAUS ES IR PERSIJOS ĮLANKOS VALSTYBIŲ BENDRADARBIAVIMO TARYBOS SUSITIKIME
Užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė balandžio 20 dieną Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje dalyvaus 21-ajame Europos Sąjungos ir Persijos įlankos valstybių bendradarbiavimo tarybos užsienio reikalų ministrų susitikime. Į jį kviečiami Bahreino, Kuveito, Omano, Kataro, Jungtinių Arabų Emyratų, Saudo Arabijos bei 27 Europos Sąjungos valstybių atstovai.
Susitikime planuojama aptarti įvykius Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose, Artimųjų Rytų taikos procesą, bendradarbiavimo su Iranu ir Jemenu klausimus. Į susitikimo darbotvarkę taip pat įtrauktos Lietuvai aktualios ministrų diskusijos žmogaus teisių, terorizmo, branduolinių ginklų neplatinimo klausimais.
Vizito programoje numatyti dvišaliai A.Skaisgirytės Liauškienės susitikimai su Jungtinių Arabų Emyratų, Kataro, Kuveito, Omano ir Saudo Arabijos delegacijomis, kuriuose bus aptariami aktualūs dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo klausimai.
Europos Sąjungos ir Persijos įlankos valstybių bendradarbiavimo tarybos užsienio reikalų ministrų lygio susitikimai vyksta kartą per metus rotacijos principu. Paskutinis susitikimas vyko 2010 metų birželio 14 dieną Liuksemburge.