UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRĖ ATIDARĖ NAUJAS LIETUVOS AMBASADOS KAIRE PATALPAS
Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė birželio 1 dieną Kaire oficialaus vizito Egipte metu atidarė naujas Lietuvos ambasados Egipte patalpas.
Renginyje dalyvavo Europos ir Vidurio Rytų šalių diplomatai, Egipto užsienio reikalų ministerijos pareigūnai, pilietinės visuomenės organizacijų atstovai, Egipto lietuvių bendruomenės nariai ir kiti svečiai.
Atidarymo ceremonijoje A.Skaisgirytė Liauškienė pabrėžė, kad prieš dešimt metų Kaire įsteigta Lietuvos ambasada buvo pirmoji Baltijos šalių diplomatinė atstovybė Egipte ir yra vienintelė Lietuvos ambasada, veikianti arabų šalyse. Tai liudija, jog Lietuva mato Egiptą kaip vieną svarbiausių partnerių arabų pasaulyje.
Naujosiose Lietuvos ambasados patalpose įrengtas visus Šengeno geros praktikos reikalavimus atitinkantis konsulinis skyrius, ambasada pritaikyta administracinėms ir reprezentacinėms reikmėms.
Nuo įkūrimo 2001 m. Lietuvos ambasada Kaire veikė nuomojamoje viloje, esančioje Kairo Zamaleko rajone, kuriame telkiasi didžioji dalis Vakarų šalių diplomatinių įstaigų. 2011 m. pavasarį ambasada persikėlė į naujas tame pačiame Zamaleko rajone esančias biuro tipo patalpas.