*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų viceministras susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 10 dieną susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore Lietuvai Bonnie Pascalle Evelyn Horbach. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas energetikos ir saugumo srityse.

Viceministras pasveikino naująją ambasadorę ir pabrėžė, jog Lietuva vertina sklandžiai plėtojamus dvišalius santykius ir didėjančias prekybos apimtis bei yra suinteresuota toliau stiprinti bendradarbiavimą, ypač saugumo ir gynybos srityse. Išskirta ir regioninio bendradarbiavimo tarp Baltijos ir Beniliukso šalių svarba.

Susitikime viceministras taip pat įvertino Nyderlandų diplomatinės atstovybės vykdomų iniciatyvų svarbą, ypač skatinant mūsų šalių bendradarbiavimą  bei verslo ryšius energetikos srityje. Keletą metų Nyderlandų ambasados iniciatyva organizuojamas Lietuvos ir Nyderlandų suskystintų gamtinių dujų (SGD) forumas – naudinga platforma dalinantis įžvalgomis ir keičiantis patirtimi, ypač atsižvelgiant  į Nyderlandų sukauptą didelę patirtį SGD sektoriuje, o taip pat siekiant išplėsti potencialų bendradarbiavimo lauką ir į kitus energetikos sektorius.

B. P. E. Horbach pakeitė nuo 2014 metų Lietuvoje dirbusį ambasadorių G.Van Der Lingen. Naujoji ambasadorė prieš atvykdama į Vilnių buvo Nyderlandų generalinė konsulė Pietų Afrikos Respublikoje.