UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRAS RYGOJE PRISTATĖ PIRMININKAVIMO ES REZULTATUS, PABRĖŽĖ BALTIJOS JŪROS REGIONO STRATEGIJOS SVARBĄ
Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas lapkričio 29 dieną Rygoje dalyvavo 19-ojoje Baltijos taryboje – Baltijos ministrų tarybos ir Baltijos asamblėjos kasmetiniame bendrame susitikime, kuriame aptartas Baltijos valstybių bendradarbiavimas.
Savo kalboje N. Germanas dar kartą išreiškė giliausią užuojautą dėl prekybos centre Rygoje įvykusios tragedijos.
Apžvelgdamas Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai rezultatus viceministras padėkojo Latvijai ir Estijai už paramą Lietuvai, derantis ir priimant svarbius sprendimus dėl ES 2014–2020 metų daugiametės finansinės programos, Sanglaudos politikos ir Bendrosios žemės ūkio politikos paketų, 2014 m. ES biudžeto, taip pat ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Vilniuje.
Kalbėdamas apie Baltijos valstybių bendradarbiavimą 2013 metais, N. Germanas pabrėžė ES Baltijos jūros regiono strategijos reikšmę. Pasak jo, strategijos įgyvendinimas yra svarbus šalių spartesnei ekonominei, socialinei ir teritorinei sanglaudai pasiekti, taip pat prisideda prie efektyvesnio Baltijos jūros aplinkos apsaugos problemų sprendimo, padeda plėtoti energetikos ir transporto infrastruktūrą.
Baltijos tarybos sesijos metu priimtas bendras pareiškimas, kuriame išreikšta Baltijos šalių pozicija aktualiais partnerystės klausimais. 2014 metais pirmininkavimą Baltijos valstybių bendradarbiavimui perims Estija.
Vizito metu viceministras N. Germanas taip pat susitiko su Latvijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Andrejumi Pildegovičiumi. Susitikime aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimai: Baltijos kelio 25-mečio ir Baltų vienybės dienos minėjimas 2014 metais, Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo plano įgyvendinimas ir kitos temos.