Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Japonijos delegacija
Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 7 dieną Vilniuje susitiko su Gifu prefektūros Japonijoje vice-gubernatoriumi Takanori Kawai ir Lietuvos garbės konsulo Japonijoje Yukio Murase vadovaujama verslininkų delegacija iš Gifu prefektūros. Japonai į Lietuvą atvyko dalyvauti antrą kartą organizuojamoje Sugiharos savaitėje Kaune. Tai renginių ciklas, skirtas atminti žymiajam Japonijos diplomatui Čiunei Sugiharai.
Susitikimo dalyviai pažymėjo sėkmingą Gifu prefektūros ir Kauno miesto savivaldybės bendradarbiavimą. Viceministras pasveikino T. Kawai šiemet Gifu surengus pirmąjį Lietuvos kultūrą pristatantį festivalį „Lithuania NOW“. Renginiuose Japonijoje koncertavo Kauno technologijos universiteto tautinių šokių kolektyvas „Nemunas“, įvyko Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro naujai sukurto dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ premjera Japonijoje.
Nuo 1992 metų Č. Sugiharos garbei Gifu prefektūroje kasmet vyksta „Sugiharos savaitės“ renginiai, liepos 31 dieną minint jo mirties metinės. Gifu prefektūra prisideda prie Sugiharos memorialinio muziejaus Kaune, kurio patalpose tarpukariu veikė Japonijos konsulatas, išsaugojimo.
„Dėl Sugiharos asmenybės Gifu prefektūra tapo aktyviausiu su Lietuva bendradarbiaujančiu Japonijos regionu. Labai svarbu, kad Lietuvos ir Japonijos žmonių tarpusavio ryšiai toliau stiprina mūsų valstybių partnerystę“, – sakė N. Germanas.
Viceministras taip pat pasveikino garbės konsulą Y. Murase įvykdžius prieš metus duotą pažadą inicijuoti šio Japonijos regiono verslininkų vizitą Lietuvoje ir palinkėjo užmegzti naudingų verslo ryšių. Vilniaus ir Kauno Pramonės ir prekybos rūmai surengė verslo galimybių Lietuvoje pristatymus Gifu prefektūros verslininkų delegacijai.
Lietuvos garbės konsulatas Gifu prefektūroje atidarytas 2018 metų gegužės 14 dieną