UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRAS LANKYSIS MOLDOVOJE
Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius spalio 12–13 dienomis lankysis Moldovoje.
Vizito metu E.Ignatavičius susitiks su Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Iurie Leanca, viceministrais Natalia Gherman ir Andrejumi Popovu, Ministro Pirmininko pavaduotoju, atsakingu už reintegraciją, Viktoru Osipovu, Moldovos parlamento Užsienio reikalų komiteto atstovais, Europos Sąjungos Specialiuoju atstovu Moldovai Kalmanu Mizsei, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos Moldovoje vadovu Philipu Remleriu.
Europos integracijos studijų centre Kišiniove Lietuvos užsienio reikalų viceministras taip pat dalyvaus apskritojo stalo diskusijoje su nevyriausybinių organizacijų atstovais.
Susitikimuose bus pažymėta, kad Lietuva yra pasirengusi toliau remti Moldovos eurointegracines ambicijas ir būtinas reformas, dalytis integracijoje į ES sukaupta patirtimi ir ekspertinėmis žiniomis.
E.Ignatavičius su Moldovos pareigūnais aptars ir šios šalies galimybes aktyviau įsitraukti į naująją ES Rytų partnerystės iniciatyvą ir bendradarbiauti su Demokratijų bendrija, kuriai šiuo metu pirmininkauja Lietuva.
Taip pat bus kalbama apie Padnestrės klausimą ir Moldovos reintegracijos galimybes artėjant Lietuvos pirmininkavimui ESBO 2011 metais.
Bus paliesti su NATO tematika susiję klausimai, nes Lietuvos ambasada Moldovoje 2009-2010 metais vykdo NATO kontaktinės ambasados funkcijas.