*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų viceministras dalyvavo ES ir Persijos įlankos valstybių taryboje

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gegužės 24 dieną Kataro sostinėje Dohoje dalyvavo Europos Sąjungos ir Persijos įlankos valstybių tarybos užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame pabrėžta bendradarbiavimo tarpusavyje svarba sprendžiant problemas Jemene, Libijoje, Sirijoje, Irake, tęsiant Artimųjų Rytų taikos procesą, santykiuose su Iranu ir siekiant susidoroti su globaliomis problemomis, ypač terorizmu.

Europos Sąjungos ir Persijos įlankos valstybių bendradarbiavimo taryba palaiko nuolatinį dialogą ekonominio bendradarbiavimo ir prekybos, energetikos, susisiekimo, ekonomikos diversifikavimo klimato kaitos kontekste klausimais, skatina ir remia partnerystę švietimo, aukštojo mokslo, tyrimų ir kultūros srityse.

Susitikime Dohoje dalyvavo daugelio ES valstybių, Bahreino, Kuveito, Omano, Kataro, Jungtinių Arabų Emyratų ir Saudo Arabijos užsienio reikalų ministrai bei Europos išorės veiksmų tarnybos atstovai.