Lietuvos užsienio reikalų viceministras Justas Paleckis rytoj, kovo 18 dieną, pasakys kalbą Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komisijos 59-ojoje sesijoje Ženevoje.
Kovo 17-19 dienomis viceministras Ženevoje susitiks su Jungtinių Tautų vyriausiuoju komisaru žmogaus teisių klausimais Sergio Vieira de Mello, Vyriausiuoju komisaru pabėgėlių klausimais Ruud Lubbers, Jungtinių Tautų skyriaus Ženevoje generaliniu direktoriumi Sergejumi Ordžonikidze, Tarptautinės migracijos organizacijos generaliniu direktoriumi Brunson McKinley, Tarptautinės darbo organizacijos generaliniu direktoriumi Juan Somavia.
Susitikimuose bus aptarta šių tarptautinių organizacijų veikla, perspektyvos įgyvendinti šių organizacijų programas Lietuvoje. Viceministras J.Paleckis per šiuos susitikimus taip pat įteiks ekspertų iš Lietuvos sąrašą, į kurį įtraukti asmenys, galintys šių tarptautinių organizacijų programas vykdyti užsienio valstybėse.
Per vizitą J.Paleckis susitiks su Danijos nuolatiniu atstovu Jungtinių Tautų skyriuje Ženevoje, ambasadoriumi Henrik Ree Iversen. Šioje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komisijos sesijoje Danija ir Lietuva yra šalys “dvynės” – pagal šį “ dvynių” projektą konkrečioms Europos Sąjungos valstybėms narėms yra priskirtos šalys kandidatės, kurioms perteikiama patirtis koordinuojant veiksmus žmogaus teisių klausimais.