UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRAS ATSISVEIKINO SU KADENCIJĄ BAIGIANČIU SLOVĖNIJOS AMBASADORIUMI
Lietuvos užsienio reikalų viceministras Jaroslav Neverovič rugsėjo 11 dieną susitiko su kadenciją baigiančiu Slovėnijos ambasadoriumi Lietuvai Rudolfu Gabrovecu. Susitikimo metu viceministras padėkojo ambasadoriui už svarų indėlį į Lietuvos ir Slovėnijos dvišalių politinių, ekonominių ir kultūrinių santykių plėtimą, aptarė tolesnes bendradarbiavimo perspektyvas.
J.Neverovič ir R.Gabrovecas taip pat aptarė Slovėnijos pirmininkavimo Europos Sąjungai rezultatus, ES ir Rusijos santykius, situaciją Gruzijoje.
Ambasadorius pasidžiaugė, kad jo kadencijos metu įvyko pirmasis Slovėnijos Ministro Pirmininko Janezo Janša vizitas Lietuvoje, kad Lietuva 2007 metais atidarė savo atstovybę Liublianoje ir kad dvišalio ekonominio bendradarbiavimo rodikliai nuolat gerėja.
R.Gabrovecas išreiškė viltį, kad artimiausioje ateityje Slovėnijos Vyriausybė priims sprendimą įsteigti diplomatinę atstovybę Vilniuje, kas dar labiau paspartintų politinių, ekonominių ir kultūrinių dvišalių ryšių plėtrą.
Po susitikimo su viceministru Slovėnijos ambasadorius susitiko su užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Deividu Matulioniu.
Kopenhagoje reziduojantis ambasadorius R.Gabrovecas – nuo 2005 metų Lietuvai akredituotas Slovėnijos ambasadorius.
Slovėnija pripažino Lietuvą 1991 metų rugsėjo 3 dieną, diplomatiniai santykiai buvo užmegzti 1991 metų lapkričio 22 dieną.