*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų viceministras aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimą su naujuoju Suomijos ambasadoriumi

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas spalio 6 dieną susitiko su naujuoju Suomijos ambasadoriumi Lietuvoje Christeriu Gustafu Michelssonu ir aptarė Lietuvos ir Suomijos dvišalių santykių stiprinimą ekonomikos, energetinio ir regioninio saugumo bei kitose srityse.   

Viceministras pabrėžė, kad Suomija yra artima regiono kaimynė ir svarbi Lietuvos partnerė.  Siekiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, Suomija visuomet buvo pavyzdys mūsų šaliai. Šiais metais Lietuva ir Suomija mini diplomatinių santykių atkūrimo 25-metį.

Lietuvos ir Suomijos ekonominiai ryšiai plėtojasi dinamiškai – Suomija yra septinta didžiausia investuotoja Lietuvoje, prekyba auga, pagal mūsų šalyje apsilankiusių turistų skaičių suomiai yra antrojoje vietoje tarp skandinavų, tolesnis ekonominis bendradarbiavimas yra itin perspektyvus. Abiejų šalių bendradarbiavimas tampa ypač svarbus siekiant įgyvendinti strategiškai svarbius, su Baltijos regiono energetinių  tinklų bei transporto kelių sujungimu susijusius projektus.

N. Germanas pabrėžė glaudaus Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo svarbą, ypač stiprinant regiono saugumą, įskaitant energetinio saugumo klausimus. Viceministras atkreipė dėmesį į Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje saugos problemą.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti svarbiausi ES darbotvarkės klausimai, įskaitant migracijos keliamus iššūkius, tarptautines grėsmes, santykius su Rusija bei situaciją Ukrainoje. Aptarta paramos Rytų partnerystės šalims situacija, joms siekiant europinės perspektyvos.     

Po susitikimų Užsienio reikalų ministerijoje ambasadorius išvyko įteikti skiriamųjų raštų Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.