*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS VAŠINGTONE DALYVAUS STRATEGINIAME TRANSATLANTINĖS POLITIKOS FORMUOTOJŲ SUSITIKIME

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas lapkričio 5-6 dienomis Vašingtone dalyvaus strateginiame transatlantinės politikos formuotojų iš JAV ir Europos valstybių susitikime.


Pagrindinis dėmesys bus skirimas diskusijoms apie naująją NATO strateginę koncepciją,  Afganistano atkūrimą, Irano branduolinę programą, tarptautinę ginklų kontrolę ir nusiginklavimą, energetinį saugumą, ekonominės krizės įtaką nacionaliniam saugumui, klimato kaitą, transatlantinį bendradarbiavimą saugumo srityje, JAV ir Europos Sąjungos bendras pastangas plėtojant santykius su Rusija.

Šiame susitikime, kurį rengia Miuncheno saugumo konferencija ir Šiaurės Atlanto Taryba, Vašingtone dalyvaus JAV Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais generolas Jamesas Jonesas, Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle, Europos Sąjungos Bendrosios užsienio ir saugumo politikos (BUSP) vyriausiasis įgaliotinis Javieras Solana, JAV senatoriai Josephas Libermanas, Johnas McCainas ir Carlas Levinas, buvęs JAV Valstybės sekretorius, patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, Nobelio taikos premijos laureatas Henry Kissingeris, buvęs JAV Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Zbigniewas Brzezinskis, kiti aukšti JAV ir ES pareigūnai.

Apie naują NATO strateginę koncepciją ministras atskirame Lietuvos ambasadoje Vašingtone lapkričio 6 dieną rengiame susitikime kalbės ir su šios koncepcijos rengimo grupės vadove,  buvusia JAV valstybės sekretore Madeleine Albright, kitais aukštais JAV pareigūnais ir politikos formuotojais. Su M.Albright ministras taip pat tarsis, kaip suaktyvinti Demokratijų bendrijos vaidmenį pasaulyje. Buvusi JAV Valstybės sekretorė yra viena iš prieš beveik dešimt metų įsteigtos Demokratijų bendrijos iniciatorių.