UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS SVEIKINA EUROPOS VADOVŲ TARYBOS SPRENDIMĄ PATVIRTINTI AMBICINGĄ ES RYTŲ PARTNERYSTĖS INICIATYVĄ
Lietuvos Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus delegacijos sudėtyje Europos Vadovų Taryboje dalyvaujantis užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas kovo 20 dieną pasveikino sprendimą patvirtinti ambicingą Rytų partnerystės iniciatyvą.
„Ši iniciatyva yra kryptingos Lietuvos politikos ir pastangų ES rezultatas. Rytų partnerystės iniciatyva yra svarbi Lietuvos ekonominiams ir politiniams interesams, ji turėtų sukurti papildomas galimybes Lietuvos verslo plėtrai, prekių, paslaugų ir žmonių mainams“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.
Ministras pabrėžė, jog svarbu, kad Rytų partnerystės iniciatyva bus įgyvendinama remiantis bendrų vertybių, pagarbos žmogaus teisėms, rinkos ekonomikos ir tvarios plėtros principais.
Briuselyje kovo 20 dieną vykusioje Europos Vadovų Taryboje patvirtinta Europos Sąjungos Rytų Partnerystės iniciatyva.
Tarybos išvadose pažymima, kad stabilumas, valstybės valdymo gebėjimų stiprinimas ir ekonominė plėtra ES rytinėje kaimynystėje yra strategiškai svarbūs Europos Sąjungai. Rytų partnerystė apima Armėniją, Azerbaidžaną, Baltarusiją, Gruziją, Moldovą ir Ukrainą.
Rytų partnerystės iniciatyva numato politinių ES ir ES Rytų kaimynių politinių ryšių gilinimą, ekonominės integracijos plėtrą, laisvos prekybos sutarčių sudarymą, kelionių palengvinimą ir bevizio keliavimo režimo perspektyvą, bendradarbiavimą energetikos saugumo ir kitose srityse.
Pagal Rytų partnerystės iniciatyvą bus įgyvendinamos keturios programos: demokratijos, efektyvaus valstybės valdymo ir stabilumo; ekonominės integracijos ir konvergencijos; energetikos saugumo ir ryšių tarp žmonių.
Rytų partnerystės iniciatyvos įgyvendinimui iki 2013 metų skiriama 600 milijonų eurų.
Bendras ES ir ES Rytų kaimynių vadovų susitikimas įvyks 2009 metų gegužės 7 dieną Prahoje.