*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų ministras susitiko su naujuoju Pietų Korėjos ambasadoriumi

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 17 dieną susitiko su naujuoju Pietų Korėjos ambasadoriumi Choi Sung-joo, reziduojančiu Varšuvoje. Ministras pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais, augančia prekybos apimtimi ir priminė Lietuvos siekį kuo greičiau suderinti žemės ūkio produktų eksporto į Pietų Korėją sertifikatus.

Pietų Korėjos ambasadorius patikino toliau sieksiantis gilinti dviejų valstybių politinį, ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą bei dažniau lankytis Lietuvoje – tiek sostinėje, tiek kituose miestuose.

Susitikimo metu taip pat daug dėmesio skirta regioninio saugumo klausimams.

Ambasadorius Choi Sung-joo yra tryliktasis Korėjos Respublikos ambasadorius Lietuvai, reziduojantis Varšuvoje. Skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei jis įteikė 2017 m. sausio 16 d. Korėjos Respublika oficialiai pripažino Lietuvą 1991 m. rugsėjo 5 d., diplomatiniai santykiai užmegzti 1991 m. spalio 14 d. Pietų Korėja yra antra pagal dydį Lietuvos prekybos partnerė Azijoje (po Kinijos).