*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS SUSITIKO SU JAV IR LENKIJOS LIETUVIŲ BENDRUOMENIŲ ATSTOVAIS

 Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis liepos 8 dieną Vilniuje priėmė JAV Lietuvių bendruomenės XVI-osios tarybos prezidiumo pirmininkę Reginą Gytę Narušienę ir Lenkijos lietuvių bendruomenės vadovus.

Buvusi ilgametė JAV Lietuvių bendruomenės pirmininkė R.G.Narušienė ministrui padovanojo JAV išleistą Lietuvos integracijos į NATO chronologiją „NATO plėtra: Amerikos lietuvių vaidmuo“. Leidinyje supažindinama su bendromis Lietuvos ir JAV lietuvių pastangomis užtikrinti sėkmingą šalies integraciją į NATO.

Ministras padėkojo JAV Lietuvių bendruomenei už aktyvią paramą įgyvendinant svarbiausius Lietuvos užsienio politikos tikslus ir palinkėjo toliau puoselėti geriausias lietuvių išeivijos tradicijas, išlaikant gyvą ryšį su Tėvyne.

Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Irena Gasperavičiūte, vicepirmininkas Bronius Makauskas ir Lenkijos lietuvių draugijos pirmininkas Algirdas Vaicekauskas   su  ministru A.Valioniu  aptarė aktualius Lenkijos lietuvių bendradarbiavimo su Lietuvos institucijomis klausimus, akcentuodami būtinybę sukurti darnią  jų sąveiką, padedant spręsti lietuvių bendruomenei rūpimus reikalus. Lenkijos lietuvių bendruomenės vadovai pasidžiaugė, jog šį rudenį Seinų ir Punsko  moksleiviams turėtų atverti duris Lietuvių švietimo centras Seinuose.  

Pokalbyje taip pat dalyvavimo Lietuvos ambasadorius Lenkijoje  Egidijus Meilūnas ir Lietuvos konsulato Seinuose konsulė Aušra Černevičienė.

Svečiai padėkojo už nuolatinį  Lietuvos diplomatų ir konsulinių pareigūnų dėmesį lietuvių bendruomenei.