*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS SU OFICIALIU VIZITU LANKOSI ARMĖNIJOJE

Šiandien užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pradeda oficialų vizitą Armėnijoje, kur susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais, tarptautinių organizacijų ir vietos valdžios atstovais. Vizito tikslas – aptarti Armėnijos dalyvavimą Rytų partnerystėje, Armėnijos santykius su Europos Sąjunga, Lietuvos pirmininkavimą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO).

Ministras taip pat aptars galimą Lietuvos techninę pagalbą Armėnijos santykiams su ES gilinti.

Lietuvos ambasada Armėnijoje 2009 metų antrąjį pusmetį atstovauja Europos Sąjungai pirmininkaujančiai Švedijai. Tai pirmas kartas, kai Lietuvos ambasada atlieka atstovavimo ES pirmininkaujančiai šaliai funkcijas.

V.Ušackas supažindins Armėnijos pareigūnus su Lietuvos pasirengimu pirmininkauti ESBO, taip pat jis ketina išklausyti Armėnijos požiūrį į Lietuvos pirmininkavimo tikslus. Šiame kontekste taip pat bus aptarti Kalnų Karabacho konflikto sureguliavimo klausimai.

Susitikimuose bus kalbama apie Lietuvos ir Armėnijos politinio, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo perspektyvas, situaciją Pietų Kaukazo regione.

Planuojami ministro susitikimai su Armėnijos Nacionalinės Asamblėjos Pirmininku Hoviku Abrahamianu, Armėnijos užsienio reikalų ministru Edvardu Nalbandianu, Nacionalinės saugumo tarybos pirmininku Arturu Bagdasarianu, opozicijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, Europos Komisijos delegacijos ir ESBO biuro Armėnijoje vadovais. Ministras taip pat lankysis Armėnijos Tavušo regione, kur Idževano mieste susitiks su šio regiono gubernatoriumi.

Lietuva ir Armėnija diplomatinius santykius užmezgė prieš 18 metų – 1991 metų lapkričio 21 dieną.