Užsienio reikalų ministras su naująja Graikijos ambasadore aptarė bendradarbiavimą sprendžiant migracijos krizę
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 16 dieną Vilniuje susitiko su naująja Graikijos ambasadore Lietuvoje Vassiliki Dicopoulou. Susitikimo metu aptarti draugiški dvišaliai santykiai ir jų perspektyvos, bendradarbiavimas sprendžiant migracijos krizę, Graikijos ekonomikos padėtis, regiono saugumo klausimai.
Ministras pažymėjo, kad Lietuvą ir Graikiją sieja tam tikras kaimynystės santykis, susiformavęs per Airijos, Lietuvos ir Graikijos trejeto pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, ir jį reikia tęsti. Abipusio supratimo gilinimui pasitarnauja dvišaliai vizitai, politinės konsultacijos, kurios yra planuojamos dar šiais metais.
Aptariant migracijos krizę, kurios naštą tiesiogiai patiria Graikija, pašnekovai pabrėžė, jog svarbu, kad visos pusės vykdytų savo įsipareigojimus ją sprendžiant.
Kalbant apie regiono saugumo problematiką, aptarta padėtis Turkijoje po nesėkmingo bandymo įvykdyti karinį perversmą, ministras pasidalijo savo įžvalgomis po rugpjūčio 22 d. įvykusio jo apsilankymo Ankaroje, taip pat dėmesio skirta Kipro klausimui.
Vilniuje reziduojanti Graikijos ambasadorė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei įteikė rugsėjo 8 d.