Užsienio reikalų ministras pasveikino Uzbekistaną su Nepriklausomybės 25-mečiu
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 1 dieną pasveikino Uzbekistano užsienio reikalų ministrą Abdulazizą Kamilovą Uzbekistano Respublikos Nepriklausomybės 25 metų sukakties proga ir pabrėžė dvišalio bendradarbiavimo svarbą prekybos, transporto, švietimo, mokslo ir turizmo srityse.
„Tikiuosi, kad sėkmingas bendradarbiavimas tarp abiejų šalių atvers naujas galimybes bendriems Lietuvos ir Uzbekistano projektams, ypač prekybos, transporto, švietimo, mokslo ir turizmo srityse“, – sveikinimo laiške rašė ministras.
2008 metais įsteigta Lietuvos ir Uzbekistano tarpvyriausybinė ekonominio bendradarbiavimo komisija. Dvišalė prekyba nuosekliai auga penktus metus iš eilės. 2015 metais prekybos apyvarta sudarė 115,6 mln. eurų.
Uzbekistanas nepriklausomybę paskelbė 1991 metų rugsėjo 1 d.