*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų ministras pasveikino Kovo 11-osios lietuvių licėjų 60-ųjų veiklos metinių proga

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 25 dieną Punske dalyvavo Kovo 11-osios lietuvių licėjaus 60-ųjų veiklos metinių šventėje.

Sveikindamas mokytojus, moksleivius  ir visą Punsko bendruomenę, ministras pabrėžė Licėjaus svarbią reikšmę puoselėjant ir išsaugant lietuvybę ir ryšį su Lietuva.

„Mokykla yra daugiau nei pastatas. Mokykla jaunajai kartai perduoda ryšį su gimtine, su Lietuva, perduoda pagarbą mūsų istorijai ir atveria kelius į pasaulį. Dėkoju licėjaus įkūrėjams, mokytojams, vadovams ir bendruomenei, kurie 60 metų kūrė, puoselėjo ir išlaikė šį šviesos židinį“, – sakė ministras.

„Mes – tai viena Lietuva, jungiama bendros lietuviškos tapatybės ir istorinės atminties ir, nepriklausomai kur gyvename, galime prisidėti prie valstybės stiprinimo“, –  sakė L. Linkevičius.

„Linkiu, kad baigę Licėjų būtumėte ne tik Lietuvos ir Lenkijos patriotai, bet ir Europos patriotai. Nes tai mūsų bendras likimas. Esame stipresni, kai esame kartu. Europa – tai ir bendra mūsų atsakomybė. Nelikite nuošalyje, domėkitės ir būkite aktyvūs Lietuvos-Lenkijos draugystės ir bendrų Europos namų kūrėjais“, – sakė L.Linkevičius.

Ministras tai pat dalyvavo Šv. Mišiose Punsko Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčioje, aplankė Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklą, padėjo gėlių prie Antano Baranausko paminklo Seinuose ir Beržininkų kapinėse prie Lietuvos ‎karių, žuvusių už Tėvynės laisvę, kapų. Renginiuose taip pat dalyvavo Atkuriamojo Seimo pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis.

L.Linkevičius taip pat susitiko su Seinų parapijos klebonu prelatu Zbigniewu Bzdaku, kuriam padėkojo už pagalbą buvusios Seinų seminarijos istoriniuose rūmuose įrengti lietuvišką menę.

1956 metais įkurtas Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjus – vienintelė Lenkijoje vidurinė mokykla lietuvių dėstomąja kalba. Kovo 11-osios vardas licėjui suteiktas 1992 metais.