*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų ministras pasveikino JAV su Nepriklausomybės diena

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 4 dieną pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorių Reksą Tillersoną ir visus Amerikos žmones su šios šalies Nepriklausomybės diena. Sveikinimo laiške L. Linkevičius pažymėjo, kad JAV išlieka svarbiausiu Lietuvos strateginiu sąjungininku, užtikrinant šalies nacionalinį saugumą, akcentavo Lietuvos ir JAV strateginės partnerystės ir transatlantinių ryšių svarbą.

Ministras pasidžiaugė, kad JAV Nepriklausomybės dieną kartu su visais amerikiečiais švenčia ir gausi JAV lietuvių bendruomenė, kurios aktyvus dalyvavimas šalies politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime prisideda prie šios šalies gerovės kūrimo ir klestėjimo.

Sveikindamas su JAV Nepriklausomybės diena L. Linkevičius pabrėžė Lietuvos pasiryžimą tęsti glaudų bendradarbiavimą su JAV kovojant su regione ir pasaulyje kylančiomis grėsmėmis ir poreikį toliau stiprinti Šiaurės Atlanto aljansą akcentuojant sąjungininkų vienybę ir euroatlantinės bendrijos svarbą.

L. Linkevičius padėkojo už nepajudinamą JAV įsipareigojimą kolektyvinės gynybos principui ir išreiškė įsitikinimą, kad abipusiškai naudingas Lietuvos ir JAV dvišalis ir daugiašalis bendradarbiavimas prisidės prie regioninių ir globalių iššūkių sprendimo.

Lietuvos užsienio reikalų ministras pakvietė R. Tillersoną artimiausiu metu apsilankyti Lietuvoje, aptarti aktualius saugumo, prekybos, dvišalio bendradarbiavimo klausimus, taip pat dalyvauti kitais metais minimo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventiniuose renginiuose.