Gegužės 26 dieną, 17 val. Lietuvos muzikos akademijoje rengiamas iškilmingas japoniškos muzikos koncertas Japonijos Vyriausybės kultūrinės paramos skyrimui Lietuvos muzikos akademijai pažymėti. Ceremonijoje pasisakys Lietuvos muzikos akademijos rektorius prof. dr. Juozas Antanavičius, Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis bei Japonijos ambasadorius Lietuvai Gotaro Ogawa.
Ši ceremonija skirta sėkmingo 2002 m. paramos įgyvendinimo Lietuvai pažymėjimui. Nuo 1997 metų Japonijos Vyriausybė kasmet teikia paramą Lietuvos kultūros įstaigoms.
2002 m. gruodžio 20 d. Lietuvos muzikos akademijoje įvyko Lietuvos ir Japonijos Vyriausybių notų dėl Japonijos kultūrinio granto skyrimo Lietuvos muzikos akademijai apsikeitimo ceremonija. Notas pasirašė Lietuvos Užsienio reikalų ministras A.Valionis ir Japonijos ambasadorius Lietuvai Shohei Naito. Japonijos Vyriausybė skyrė apie 1,5 mln. Lt Lietuvos muzikos akademijai muzikiniams instrumentams įsigyti. Tai buvo penktoji ir iki šiol pati didžiausia Japonijos Vyriausybės parama Lietuvos kultūrai ir mokslui.
Savo kalboje Užsienio reikalų ministras pasveikins stiprėjančius Lietuvos bei Japonijos santykius bei padėkos Japonijos Vyriausybei už Lietuvos kultūros įstaigoms nuolat teikiamą paramą.