*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS DALYVAUS ES RYTŲ PARTNERYSTĖS ŠALIŲ VADOVŲ SUSITIKIME VARŠUVOJE

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis rugsėjo 29-30 dienomis Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamoje delegacijoje dalyvaus Europos Sąjungos Rytų partnerystės iniciatyvos šalių vadovų susitikime Varšuvoje, skirtame aptarti ES santykius su Rytų kaimynėmis Armėnija, Azerbaidžanu, Baltarusija, Gruzija, Moldova ir Ukraina.

Susitikimo metu A.Ažubalis pabrėš, kad ypač svarbu sėkmingai dar šiemet užbaigti ES derybas su Ukraina dėl Asociacijos sutarties, pradėti derybas dėl laisvosios prekybos sutarčių su Moldova ir Gruzija, tęsti vizų režimo liberalizavimo procesus su visomis šešiomis ES partnerėmis. Ministro nuomone, ES ir jos kaimynės turi istorinę galimybę įtvirtinti laisvės, demokratijos ir teisės viršenybės viešpatavimą Rytų Europoje, ko buvo siekiama ilgus metus.

Šio susitikimo plenarinėje sesijoje rugsėjo 30 d. ES valstybių narių ir valstybių partnerių vadovai aptars politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, bendrų projektų įgyvendinimą ir naujas iniciatyvas, skirtas pagerinti ES piliečių ir kaimyninių valstybių rytuose gyventojų ryšius, pilietinės visuomenės organizacijų stiprinimą ir jų veiklos plėtrą.

Susitikimas Varšuvoje yra aukščiausio lygio ES valstybių narių vadovų suvažiavimas, skirtas aptarti jau dvejus metus įgyvendinamą specialią ES santykių su Rytų kaimynėmis iniciatyvą.