*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų ministras atsisveikino su kadenciją baigiančiu Šveicarijos ambasadoriumi

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 24 dieną susitiko su kadenciją baigiančiu Šveicarijos ambasadoriumi Lietuvai Markusu Niklausu Paulu Dutly. Ministras padėkojo ambasadoriui už asmeninį indėlį plėtojant draugiškus santykius tarp Lietuvos ir Šveicarijos.

Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, pirmiausia – ekonomikos ir prekybos srityje. Ministras pabrėžė, kad Šveicarija yra dvylikta didžiausia investuotoja Lietuvoje, Lietuva ir Šveicarija turi potencialą plėsti bendradarbiavimą informacinių technologijų, maisto pramonės, atsinaujinančios energetikos srityse.

Šveicarijai taip pat padėkota už Lietuvai suteiktą paramą pagal tarptautinę programą, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje. Remiantis šia programa nuo 2007 m. Lietuvai skirta 70,8 mln. Šveicarijos frankų. Didžioji dalis paramos lėšų skirta nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros sistemai gerinti, energiją tausojančioms technologijos ligoninėse diegti, taip pat moksliniams tyrimams, stipendijų fondams.

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius pakviestas apsilankyti su vizitu Šveicarijoje.