*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS ATSISVEIKINO SU KADENCIJĄ BAIGIANČIU ČEKIJOS AMBASADORIUMI

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas gruodžio 10 dieną susitiko su kadenciją baigiančiu Čekijos ambasadoriumi Lietuvoje Aloisu Buchta. Ministras padėkojo ambasadoriui už aktyvų darbą plėtojant abiejų valstybių ryšius. V.Ušackas pažymėjo svarbų ambasados vaidmenį Čekijos pirmininkavimo Europos Sąjungai metu ir pasidžiaugė glaudžiu šalių bendradarbiavimu, ypač Europos Sąjungos Rytų partnerystės ir energetinio saugumo srityse. Čekija pirmininkavo ES 2009 metų pirmąjį pusmetį.

Ministras taip pat padėkojo ambasadoriui už aktyvią Čekijos veiklą siekiant didinti saugumą regione, ir 2009 metų vasarą vykusią Čekijos karinių oro pajėgų misiją Zoknių oro uoste.

Lietuva ir Čekija diplomatinius santykius užmezgė 1991 metų rugsėjo 9 dieną.