*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų ministras atsisveikino su kadenciją baigiančiu apaštaliniu nuncijumi

Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su kadenciją baigiančiu Šventojo Sosto apaštaliniu nuncijumi Lietuvoje, diplomatinio korpuso dekanu Pedro Lopezu Quintana.

Ministras padėkojo nuncijui už aktyvų darbą Lietuvoje ir asmeninį indėlį rengiant Popiežiaus Pranciškaus vizitą į Lietuvą.  „Popiežiaus Pranciškaus apaštalinė kelionė į Lietuvą, jo malda, nuoširdūs žodžiai, bendravimas su paprastais žmonėmis bei jaunimu ilgam išliks Lietuvos gyventojų atmintyje“,-pabrėžė ministras L. Linkevičius.

Susitikimo metu ministras taip pat padėkojo už  Šventojo Sosto principinę poziciją niekada nepripažinti sovietų įvykdytos Lietuvos okupacijos ir nenutraukti diplomatinių santykių su Lietuva. Nepriklausomybę atkūrusi Lietuva ir toliau palaikė glaudžius ryšius su Šventuoju Sostu tiek dvišaliu lygiu, tiek spręsdama aktualius tarptautinės politikos klausimus. Šventasis sostas aktyviai veikia tarptautinės taikos išsaugojimo reikaluose, remia Europos vienybę, ragina kovoti su klimato kaita, migracijos padariniais.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiais metais Valstybės atkūrimo dienos proga apaštališkąjį nuncijų arkivyskupą Pedro Lopezą Quintaną už Lietuvos ir Šventojo Sosto santykių plėtojimą apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai “ Didžiuoju kryžiumi.

Arkivyskupas Pedro Lopezas Quintana apaštaliniu nuncijumi Lietuvoje buvo paskirtas 2014 metais.  Jis buvo penktasis Šventojo Sosto atstovas Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Apaštalinis nuncijus Šventajam Sostui taip pat atstovauja Estijoje ir Latvijoje.