UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS ATSISVEIKINO SU KADENCIJĄ BAIGIANČIU AIRIJOS AMBASADORIUMI
Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis rugpjūčio 26 dieną atsisveikino su kadenciją baigiančiu Airijos ambasadoriumi Lietuvoje Donalu Denhamu.
Ministras padėkojo ambasadoriui už jo indėlį į Lietuvos ir Airijos bendradarbiavimo puoselėjimą per pastaruosius penkerius metus, pasižymėjusius dideliu dvišalių santykių darbotvarkės intensyvumu. Anot ministro, gegužės mėnesį vykęs Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas į Airiją teigiamai prisidės prie tolesnės dvišalių santykių plėtros.
Pasak A.Ažubalio, svarbu palaikyti artimus dvišalius ryšius ir dalytis įgyta patirtimi artėjant Lietuvos ir Airijos pirmininkavimui Europos Sąjungai ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO).
Airija ESBO pirmininkaus 2012 metais, perėmusi pirmininkavimo vairą iš Lietuvos, kuri šiai organizacijai pirmininkaus 2011 metais. Lietuva 2013 metų antrojoje pusėje perims pirmininkavimo ES vairą iš Airijos, kuri pirmininkaus ES 2013 metų pirmąjį pusmetį.
Kalbėdamas apie Lietuvos ir Airijos santykius, A.Ažubalis pabrėžė Lietuvos piliečių santuokų, sudarytų mūsų šalies ambasadoje Dubline, pripažinimo galiojančiomis Airijoje svarbą ir išreiškė viltį, kad Lietuvos piliečiams palankus sprendimas bus rastas artimiausiu metu.
D.Denham – pirmasis Lietuvoje reziduojantis Airijos ambasadorius. Jis dirba Lietuvoje nuo 2005 metų. D.Denham taip pat akredituotas Baltarusijai.