*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų ministerijos kanclerė dalyvavo ES užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime Taline

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė birželio 1-2 d. dalyvavo Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime.

Estijos užsienio reikalų ministras ES užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretoriams pristatė artėjančio Estijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programos prioritetus. 2017 m. antrą pusmetį Estija pagrindinį dėmesį skirs stiprinant atvirą ir inovatyvią Europos ekonomiką Europos saugumo užtikrinimui, spartesniam Europos skaitmeninimui ir laisvam duomenų judėjimui, tvaresnės Europos kūrimui.

Viena iš darbo sesijų buvo skirta aptarti ES Rytų partnerystės politikai. Diskusijų metu akcentuotas poreikis padėti partneriams užtikrinti atsparumą apsisaugant nuo vidinių ir išorinių grėsmių, daugiau dėmesio ir paramos skirti partneriams, norintiems artimesnių santykių su ES, bet neužmiršti ir kitų Rytų Partnerystės politikos šalių. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė pažymėjo, kad “Briuselio Rytų Partnerystės viršūnių susitikimo sėkmei vien tik praktinio bendradarbiavimo pasiekimų apžvalgos nepakanka – būtina nubrėžti ambicingą politinę Rytų Partnerystės politikos ateities viziją“.

Susitikimo metu taip pat buvo diskutuojama apie skaitmeninės diplomatijos, kibernetinių grėsmių bei Europos išorinių veiksmų tarnybos (EIVT) valdymo klausimus, pristatyti Estijos Vyriausybės pasiekimai teikiant viešas elektronines paslaugas ir jų privalumai.

ES URM valstybės sekretorių susitikimas tradiciškai rengiamas ateinantį pusmetį ES Tarybai pirmininkausiančioje valstybėje. Šiuo metu pirmininkaujanti Malta nuo 2017 m. liepos 1 d. pirmininkavimą ES Tarybai perleis Estijai.