*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų ministerijoje – mokslo diplomatijos renginys

Birželio 12 dieną Užsienio reikalų ministerijoje surengtas seminaras apie mokslo diplomatiją. Tai pirmasis renginys, pristatantis mokslo diplomatiją ir jos galimybes suinteresuotai Lietuvos auditorijai. Mokslo diplomatija nėra naujas institutas, tačiau tik pastarąjį dešimtmetį šis terminas buvo konceptualizuotas ir pradėtas plačiai naudoti.

Atidarydama renginį ministerijos kanclerė Inga Černiuk atkreipė dėmesį į mokslo darbuotojų ir diplomatų bendradarbiavimo svarbą ir pabrėžė, kad šios sinergijos dėka galima būtų kokybiškiau ir efektyviau siekti politinių ir diplomatinių tikslų.

Seminare Europos Komisijos mokslo diplomatijos koordinatorius apžvelgė dėl geopolitinės situacijos išaugusią mokslo diplomatijos reikšmę, pristatė Europos Sąjungos lygmeniu vystomas veiklas šioje srityje. Pastaruoju metu mokslo diplomatijai skiriamas didelis dėmesys, planuojama parengti Europos Sąjungos mokslo diplomatijos gaires.

Ispanijos ir Austrijos atstovės seminaro metu aptarė mokslo diplomatijos įdirbį savo šalyse, pasidalijo gerąja praktika bei kylančiais iššūkiais. Diskusijoje akcentuota dialogo tiek tarp skirtingų institucijų, tiek tarp diplomatų ir mokslininkų svarba vystant mokslo diplomatijos veiklas.

Renginyje dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos diplomatinių atstovybių, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos mokslo tarybos ir kitų institucijų atstovai.