Užsienio reikalų ministerija reiškia susirūpinimą dėl padėties Sakartvele
Sakartvelo parlamentui atmetus prezidentės Salome Zurabišvili veto vadinamajam „užsienio įtakos“ įstatymui, gegužės 29 dieną į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta Sakartvelo ambasadorė.
Ambasadorei išreikštas gilus apgailestavimas dėl šio Sakartvelo valdančiosios partijos žingsnio bei kitų veiksmų, kuriais siekiama įbauginti ir apriboti pilietinės visuomenės veiklą šalyje ir kurie iš esmės prieštarauja šalies konstitucijoje įtvirtintam Europos Sąjungos (ES) ir NATO integracijos siekiui.
2023 m. gruodžio mėn. Sakartvelui buvo suteiktas ES šalies kandidatės statusas su sąlyga, kad bus visiškai įgyvendinti likę devyni Europos Komisijos įpareigojimai. Sakartvelo parlamente ėmus svarstyti „užsienio įtakos“ įstatymo projektą, ES nedviprasmiškai įspėjo, kad šis rusiškuoju vadinamas įstatymas prieštarauja pagrindiniams ES principams ir vertybėms bei demonstruoja nuosmukį bent trijose iš devynių Europos Komisijos įvardytų rekomendacijų. Pastaruoju metu šalyje iškeltos ir dar kelios su ES integracija nesuderinamos įstatyminės iniciatyvos, skleidžiama antivakarietiška propaganda, be to, šalyje prasidėjus masiniams protestams, vyriausybė ėmėsi pilietinės visuomenės bauginimo, organizuotų išpuolių prieš jos atstovus.
Būdama giliai susirūpinusi dėl šių poslinkių Sakartvele Lietuva kartu su partneriais svarsto galimas atsako priemones.
Pabrėždama būtinybę užtikrinti laisvus ir sąžiningus rinkimus, atspindinčius Sakartvelo visuomenės valią, Lietuva toliau nuosekliai remia Sakartvelo visuomenės siekius susieti šalies ateitį su ES ir NATO.