*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA KVIEČIA DISKUTUOTI APIE VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO VIETĄ LIETUVOS UŽSIENIO POLITIKOJE

Rytų Europos studijų centras (RESC) ir Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas (VDU PMDF) vasario 28 dieną Vilniuje rengia Užsienio reikalų ministerijos (URM) inicijuotą apskritojo stalo diskusiją Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

Renginyje dalyvaus užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius. Pasak jo, vystomasis bendradarbiavimas yra neatsiejama Lietuvos užsienio politikos dalis, todėl ši diskusija yra puiki platforma aptarti jo vietą šalies užsienio politikoje.

Lietuvos užsienio politikos formuotojai ir įgyvendintojai, nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų atstovai bei kiti šios srities ekspertai diskusijoje aptars besikeičiančios vystomojo bendradarbiavimo sampratos, naujų šalių donorių iššūkių bei jų nacionalinių interesų teikiant pagalbą besivystančioms šalims ir kitus aktualius klausimus.

Šis renginys yra pirmasis iš RESC ir VDU PMDF inicijuojamo keturių diskusijų ciklo, sąlyginai pavadinto žiemos, pavasario, vasaros ir rudens sesijomis.

Vėlesnių sesijų metu bus aptariama vystomojo bendradarbiavimo istorinė retrospektyva, Europos Sąjungos pagalba besivystančioms šalims, Tūkstantmečio vystymosi tikslų pasiekimai ir nesėkmės.

2000 m. Jungtinių Tautų patvirtintais Tūkstantmečio vystymosi tikslais siekiama spręsti visuotines problemas, besivystančias šalis integruoti į globalizacijos procesą.

URM jau penkerius metus įgyvendina Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą. 2011 metais šios programos lėšomis buvo paremta 116 projektų už 4,5 milijono litų, daugiausiai jų – Afganistane, Baltarusijoje, Gruzijoje, Moldovoje ir Ukrainoje.