*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

URM surengtoje konferencijoje kalbėta apie savivaldybių vaidmenį įgyvendinant ES Baltijos jūros regiono strategiją

Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija rugsėjo 15 dieną organizavo tarptautinę konferenciją „Savivaldybių vaidmuo įgyvendinant Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategiją“. Renginio metu daugiau kaip 80 atstovų iš Lietuvos savivaldybių buvo plačiau supažindinti su ES Baltijos jūros regiono strategija, jos teikiamomis galimybėms Lietuvos ir regiono darniam ekonominiam vystymuisi.

„Baltijos jūros regionas yra vienas iš dinamiškiausiai besivystančių regionų Europoje. Turime geriau suvokti regioninio bendradarbiavimo teikiamą naudą – tai instrumentas padedantis kelti ne tik Baltijos regiono konkurencingumą ir gerovę, bet ir priemonė efektyviau įgyvendinti nacionalinius, tarp jų ir savivaldos interesus“, – sakė užsienio reikalų viceministras Neris Germanas.

Lietuvos savivaldybes aktyviau dalyvauti regioniniuose bendradarbiavimo projektuose taip pas skatino Europos Parlamento narys Pertas Auštrevičius, Europos Komisijos atstovas Peteris Schenkas. Gerąja tarptautinio bendradarbiavimo patirtimi dalinosi CPMR Baltijos jūros komisijos, euroregiono „Baltija“, asociacijos „Klaipėdos regionas“ ir kitų užsienio ir Lietuvos organizacijų atstovai.

ES Baltijos jūros regiono strategija – pirmoji ES makroregioninė strategija, kuri skatina regioninį bendradarbiavimą 17 politinių sričių. Užsienio reikalų ministerija yra šios strategijos koordinatorė Lietuvoje.