*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

URM SURENGTAS DARBO GRUPĖS PASIŪLYMAMS DĖL TRANZITO Į IR IŠ KALININGRADO SRITIES KLAUSIMŲ SPRENDIMO POSĖDIS

Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje sausio 21 dieną įvyko antrasis darbo grupės pasiūlymams dėl tranzito į Kaliningrado sritį ir iš jos per Lietuvos teritoriją klausimų sprendimo rengti ir derinti posėdis, kuriam pirmininkavo užsienio reikalų ministras Antanas Valionis. Posėdyje buvo apžvelgta su Kaliningrado tranzitu susijusių klausimų svarstymo eiga 2004 metais, aptarta darbo grupės darbotvarkė ir veiksmai šių metų pirmąjį pusmetį. Užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad geranoriško atitinkamų Lietuvos ir Rusijos žinybų bendradarbiavimo dėka pavyko išspręsti nemažai techninių dalykų. Tokį bendradarbiavimą bei konsultacijas reikėtų tęsti toliau. Posėdyje aptarti konteinerinio vežimo plėtojimo, didesnio Pagėgių geležinkelio posto išnaudojimo, veterinarinių krovinių grupavimo, vagonų būklės gerinimo ir priverstinės sąstatų prastovų Kybartų geležinkelio stotyje eliminavimo, geležinkelio tarifų klausimai bei projekto „2K“ (Kaliningradas-Klaipėda) perspektyvos. A.Valionis vadovauja Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko potvarkiu sudarytai darbo grupei pasiūlymams dėl tranzito į Kaliningrado sritį ir iš jos per Lietuvos Respublikos teritoriją klausimų sprendimo rengti ir derinti. Darbo grupę sudaro Užsienio reikalų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Valstybės saugumo departamento, Muitinės departamento, Vyriausybės kanceliarijos ir kitų institucijų pareigūnai, taip pat "Lietuvos geležinkelių", Klaipėdos jūrų uosto, Jūrų krovos kompanijų asociacijos atstovai.