*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

URM SEKRETORIUS VYKSTA Į ARGENTINĄ IR ČILĘ

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius Šarūnas Adomavičius lankysis Argentinoje ir dalyvaus konferencijoje Čilėje.Per vizitą Argentinoje balandžio 23-27 dienomis planuojami Šarūno Adomavičiaus susitikimai su Argentinos užsienio reikalų viceministru Jorge Taiana, Kongreso Užsienio ryšių komiteto pirmininku Jorge Arguello, Europos Komisijos delegacijos Argentinoje vadovu ambasadoriumi Angelu Pagkračiu (Angelos Pagkratis).

Užsienio reikalų ministerijos sekretorius taip pat apsilankys Argentinos lietuvių organizacijose, susipažins su lietuvių išeivių padėtimi Argentinoje, aptars jiems kylančias problemas ir jų sprendimo galimybes. Iš Argentinos Š.Adomavičius vyks į Čilę dalyvauti demokratinių šalių koalicijos „Demokratijų bendruomenė“ ministrų konferencijoje Santjage balandžio 28-30 dienomis.„Demokratijų bendruomenė“ siekia skleisti demokratijos principus ir vienyti demokratines institucijas visame pasaulyje.Susitikime Santjage planuojama priimti deklaraciją “Bendradarbiavimas vardan demokratijos” (Cooperation for Democracy), kurioje valstybės numatytų remti įvairias iniciatyvas, skirtas skurdui mažinti, demokratiniam valdymui ir pilietinei visuomenei ugdyti, regioniniam, tarpregioniniam, regioninių organizacijų ir demokratiją propaguojančių valstybių bendradarbiavimui. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius Šarūnas Adomavičius konferencijoje pabrėš Lietuvos pasiryžimą pasidalyti demokratinių procesų ir institucijų plėtros patirtimi, atkreips dėmesį į aktyvų Lietuvos vaidmenį plėtojant demokratiją regione. Susitikime pakviesta dalyvauti apie šimtą šalių.Demokratijų bendruomenės iniciatyvinę grupę sudaro dešimt valstybių: Čilė, Čekija, Indija, Malis, Portugalija, Lenkija, Korėja, Jungtinės Amerikos Valstijos, Meksika ir Pietų Afrikos Respublika. Iniciatyvinė grupė kas dvejus metus rengia ministrų susitikimus, į kuriuos kviečiamos šalys, atitinkančios demokratijos standartus ir siekiančias demokratijos sklaidos nacionaliniu, regioniniu ir globaliu lygiu. 2000 metais Varšuvoje įvyko pirmoji ministrų konferencija, kurioje buvo priimta Varšuvos deklaracija “Link demokratijų bendruomenės”. Antrajame ministrų lygio susitikime 2002 metais Seule priimtas veiksmų planas “Investavimas į taiką ir gerovę”. Lietuvos atstovai dalyvavo abiejose konferencijose.Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius konferencijoje Santjage ketina pasiūlyti vieną iš „Demokratijų bendruomenės“ susitikimų ateityje surengti ir Lietuvoje.Per vizitą Čilėje Š.Adomavičius taip pat susitiks su šios šalies Užsienio reikalų ministerijos pareigūnais.