*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

URM SEKRETORIUS SU RUSIJOS BEI BALTARUSIJOS AMBASADORIAIS APTARĖ DUJŲ TIEKIMĄ IR TRANZITĄ Į LIETUVĄ

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos sekretorius Darius Jurgelevičius vasario 26 ir 27 dienomis susitiko su Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos ambasadoriais Lietuvoje Borisu Cepovu bei Vladimiru Garkunu. Susitikimuose ambasadoriams buvo iškeltas klausimas, kaip bus užtikrinamas nenutrūkstamas dujų tiekimas ir tranzitas į Lietuvą. Per pokalbį su Rusijos ambasadoriumi buvo dar kartą grįžta prie Lietuvos siūlomos tranzitinio dujotiekio iš Rusijos per Lietuvos teritoriją projekto idėjos. Toks dujotiekis užtikrintų nenutrūkstamą dujų tiekimą tiek Lietuvai, tiek Rusijos Kaliningrado sričiai. Pokalbyje su Baltarusijos ambasadoriumi buvo pabrėžta, kad Lietuva tikisi, jog atsižvelgiant į gerus kaimyninius santykius ateityje Baltarusija užtikrins energetinių resursų tranzitą per savo teritoriją. Taip pat buvo domėtasi, kaip vyksta derybos tarp Rusijos įmonės “Gazprom” ir Baltarusijos atstovų dėl ilgalaikių dujų pirkimo sutarčių. Dujos į Lietuvą patenka dujotiekiu Rusija–Baltarusija (“Beltranzgaz”)–Lietuva-Kaliningradas.