URM patirties sėmėsi „Moksleiviai – į Vyriausybę 2015“ dalyvės
Užsienio reikalų ministerija rugpjūčio 24–28 dienomis atvėrė duris projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę 2015“ dalyvėms Karolinai Slabadaitei ir Gintvilei Bagdonavičiūtei. Savaitę trukusių susitikimų metu moksleivės gilinosi į ministerijos darbo ir diplomatinės tarnybos specifiką, užsienio reikalų aktualijas.
Šių metų pagrindinė projekto tema – tautinės mažumos ir jų integracija. Atsižvelgiant į ją ir į bendrą užduotį, kurią projekto dalyviai turi atlikti visi kartu, K. Slabadaitė ir G. Bagdonavičiūtė susitikimų metu susipažino su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, ministerijos departamentų veikla, lankėsi Lietuvos konsulate Seinuose, Lenkijoje, greta konsulato veikiančiuose Lietuvių namuose, svečiavosi Švedijos ambasadoje Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje.
Turiningos savaitės metu su moksleivėmis taip pat diskutavo ir naudingomis žiniomis dalijosi Politikos planavimo, Europos Sąjungos, Užsienio lietuvių, Rytų kaimynystės politikos, Lotynų Amerikos, Azijos, Afrikos ir Okeanijos, Informacijos ir viešųjų ryšių departamento atstovai, Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos nariai.
Apibendrinus savaitės rezultatus, projekto dalyvės teigė, jog surengti susitikimai ne tik suteikė vertingos patirties, supažindino su ministerijos veikla, bet ir padėjo profesionaliau ir atsakingiau atlikti Vyriausybės pavestą užduotį tautinių mažumų integracijos tematika.
Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ vyksta jau septintą kartą. Projekto tikslas – supažindinti jaunimą su viešojo sektoriaus ypatybėmis, skatinti pažinti valstybės valdymo mechanizmus „iš vidaus“, įgyti neįkainojamos patirties, nepamirštamų įspūdžių. Ši patirtis kartu laužo stereotipus apie valstybės tarnybą.