*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

URM DISKUTUOTA APIE ES 2020 M. STRATEGIJĄ

Užsienio reikalų ministerijoje vasario 5 dieną įvyko apskritojo stalo diskusija "ES 2020 m. strategija: Lietuvos interesai", kurioje dalyvavo valstybės institucijų atstovai, nepriklausomi ekspertai, socialiniai ir ekonominiai partneriai.

Pranešimus skaitė ūkio viceministras Rimantas Žylius, finansų viceministras Rolandas Kriščiūnas, Viešosios politikos ir vadybos instituto programų vadovas Vitalis Nakrošis. Diskusiją vedė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

Užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė diskusijoje pateikė pagrindinius klausimus, susijusius su ES 2020 m. strategijos finansavimu, valdymu ir prioritetais.

Viceministrės teigimu, kol kas nėra sutariama dėl pagrindinių ES 2020 m. strategijos rodiklių, Europos Komisijos rekomendacijų privalomumo, taip pat dėl sankcijų įsipareigojimų nevykdančioms šalims taikymo.

Strategija ES2020, skirta  skatinti ES valstybių narių ekonomikos augimą ir užimtumą, galutinai turėtų būti patvirtinta Europos Vadovų Taryboje šių metų birželį. Strategija siekiama padėti ES atsigauti po ekonomikos krizės ir paspartinti žiniomis bei efektyviu resursų panaudojimu pagrįstos ekonomikos plėtrą.