*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UR MINISTRAS VYKSTA DALYVAUTI MIUNCHENO SAUGUMO KONFERENCIJOJE

Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis vasario 11 dieną išvyksta į Vokietiją dalyvauti kasmet Bavarijos sostinėje vykstančioje Miuncheno saugumo konferencijoje. Pagrindinė konferencijos tema – „Taika per dialogą“. Laukiama diskusijų apie Irako rinkimus ir šios šalies ateitį, taip pat bus aptariami Artimųjų Rytų konflikto sprendimo keliai. Tradiciškai konferencijoje gvildenamos NATO ateities, transatlantinio bendradarbiavimo temos. Konferencija kasmet sukviečia svarbiausius aukščiausio rango politikus iš viso pasaulio. Ją organizuojančiai Vokietijai šiais metais atstovaus federalinis prezidentas Horstas Köhleris ir kancleris Gerhardas Schröderis. Į konferenciją taip pat atvyksta NATO generalinis sekretorius Jaapas de Hoopas Schefferis, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Kofis Annanas, vyriausiasis NATO karinių pajėgų Europoje vadas generolas Jamesas Jonesas, įvairių šalių užsienio reikalų ir gynybos ministrai. Tradiciškai šiame renginyje dalyvauja daug JAV Kongreso narių ir kitų šalių parlamentarų. Didelį dėmesį konferencijai nuolat skiria nevyriausybinių organizacijų atstovai.