*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UR MINISTRAS PASVEIKINO VENGRIJOS UR MINISTRĄ ŠIOS ŠALIES PARLAMENTUI RATIFIKAVUS ES KONSTITUCINĘ SUTARTĮ

Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis laišku gruodžio 20 dieną pasveikino savo kolegą Vengrijos užsienio reikalų ministrą Ferencą Somogyi šios šalies parlamentui ratifikavus Sutartį dėl Konstitucijos Europai. Laiške A.Valionis pabrėžė, kad šiuo veiksmu Vengrija parodė savo pasiryžimą būti aktyvia ir patikima Europos Sąjungos partnere. “Lietuva ir Vengrija, būdamos naujosiomis išsiplėtusios ES narėmis, pirmosios ratifikavo šią istorinę sutartį. Esu įsitikinęs, kad šie reikšmingi mūsų šalių žingsniai paskatins ir kitas Europos Sąjungos tautas pritarti šiai sutarčiai”, – rašoma sveikinimo laiške Vengrijos užsienio reikalų ministrui, kurį vakar Budapešte perdavė Lietuvos ambasada. Lietuvos ministras pabrėžė esąs įsitikinęs, kad Sutartis dėl Konstitucijos Europai artimiausiu metu įkūnys naują Europos istorijos laikotarpį, atspindintį visų ES šalių narių bendrus lūkesčius. Vengrijos parlamentas gruodžio 20 dieną didele balsų persvara ratifikavo Sutartį dėl Konstitucijos Europai. Vengrija tapo antrąja ES šalimi nare po Lietuvos, ratifikavusia šią sutartį.