*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UR MINISTRAS NUBRĖŽĖ EKONOMINĖS DIPLOMATIJOS GAIRES

Ekonominė diplomatija turėtų veikti remdamasi trimis "i”: investicijomis, infrastruktūra ir įvaizdžiu. Šias ekonominės diplomatijos gaires Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis apibrėžė Vilniuje lapkričio 15 dieną prasidėjusiame Lietuvos diplomatų, atsakingų už ekonominę veiklą, kasmetiniame suvažiavime. Kad Lietuva taptų regiono centru, pasak ministro, būtina turėti išplėtotą infrastruktūrą, kuri sujungtų Lietuvą su kitomis ES šalimis narėmis. A.Valionio įsitikinimu, Lietuvos diplomatinė tarnyba turėtų sutelkti visas pastangas, kad infrastruktūros projektai energetikos ir transporto srityse būtų kuo greičiau įgyvendinti. Ministras pabrėžė diplomatų veiklos pritraukiant investicijas svarbą ir išskyrė “plyno lauko” investicijas, kurios užtikrina ilgalaikį modernios Lietuvos ekonomikos augimą. Anot A.Valionio, užsienio investicijos į šiuolaikines technologijas skatina ilgalaikį Lietuvos ūkio konkurencingumą. Lietuvos ūkio konkurencingumą veikia ir eksporto skatinimo priemonės. Ministro teigimu, eksporto skatinimas yra kasdienis ekonominės diplomatijos uždavinys. Lietuvos įvaizdis pasaulio ekonomistų akimis yra siejamas su įspūdingu Lietuvos ekonomikos augimu ir sėkmingomis reformomis, kurios yra gerai matomos ir vertinamos pasaulyje. A.Valionio nuomone, modernios ir sparčiai besiplėtojančios ekonomikos veidas turėtų būti toliau populiarinamas ir įtvirtinamas. Metinis Lietuvos diplomatų ekonomistų suvažiavimas truks savaitę. Lapkričio 16 dieną numatyti susitikimai su Respublikos Prezidentu Valdu Adamkumi ir diskusijos su įvairių sričių ekspertais energetikos, transporto, žinių ekonomikos ir kitomis temomis.