*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UR MINISTRAS LINKI STUDENTAMS BŪTI ATVIRIEMS PASAULIUI

Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis naujųjų mokslo metų atidarymo šventėje Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) rugsėjo 1 dieną linkėjo studentams būti atviriems pasauliui, drąsiai reikšti savo mintis bei įsitraukti į visuomeninę veiklą. Pasak ministro, iš draugiškų ryšių, užmegztų su kitų šalių studentais, ateityje gali išaugti nauji tarpvalstybinio bendradarbiavimo saitai. „Lankydamiesi svetur, jūs pristatote šiuolaikinę Lietuvą – jos kultūrą, istoriją, papročius. Ir jei nors dešimt kitos šalies žmonių apie Lietuvą galės spręsti pagal jūsų gerus darbus ir mokslo laimėjimus, tai jau bus didelis pasiekimas mūsų nedidelei valstybei“, - pabrėžė A.Valionis. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad šiuos mokslo metus Lietuva pirmąkart pasitinka kaip visateisė Europos Sąjungos ir NATO narė. „Valstybės mastu – tai reikšmingas įvykis. Esate pirmoji karta, mokslus tikrąja žodžio prasme baigsianti Europos Sąjungoje ir NATO. Esu tikras, kad tai atsilieps jūsų mąstyme, jūsų veikloje ir jūsų vertybėse“, - sakė ministras. Anot jo, Lietuvos jaunimas daug prisidėjo, siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO, tačiau ir dabar, sprendžiant naujus uždavinius, labai reikia „jaunatviško entuziazmo ir energijos“. „Lietuvai yra labai svarbu įsitvirtinti Europos Sąjungoje ir NATO. Turime ne tik stebėti, kas vyksta aplinkui, bet ir daryti įtaką šiems procesams. Tam reikia veiklių žmonių, naujų idėjų, plačių ryšių“, - teigė A.Valionis. Po ceremonijos TSPMI ministras išvyko dalyvauti naujųjų mokslo metų atidarymo šventėse Eišiškių 1-oje ir Stanislovo Rapolionio vidurinėse mokyklose.