*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UR MINISTRAS IR ŠVEDIJOS PARLAMENTO PIRMININKAS APTARĖ DVIŠALIO BENDRADARBIAVIMO PLĖTOJIMO GALIMYBES

Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis su Lietuvoje viešinčiu Švedijos parlamento Riksdago pirmininku Björnu von Sydowu kovo 1 dieną aptarė sėkmingą įvairiapusį Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą ir jo plėtojimo galimybes. Susitikime buvo pasidžiaugta puikiu Lietuvos ir Švedijos bei šių šalių parlamentų bendradarbiavimu kultūros ir kitose srityse, sėkmingai vykdomais dvišaliais projektais. A.Valionis ir B.von Sydowas aptarė bendradarbiavimą su naujosiomis Europos Sąjungos kaimynėmis Ukraina, Moldova, Rusija, Baltarusija ir Pietų Kaukazo valstybėmis. Taip pat kalbėta aktualiais Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, apie Sutarties dėl Konstitucijos Europai ratifikavimą, ES plėtros procesą ir Lisabonos strategijos įgyvendinimą. Švedijos parlamento pirmininką lydi gausi parlamentarų delegacija iš Riksdago Kultūros komiteto ir parlamento pirmininko tinklo darbui lyčių klausimais atstovų. Švedijos parlamento pirmininkas su delegacija Lietuvoje vieši vasario 28-kovo 2 dienomis.