*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

UR MINISTRAS DĖKOJA JAPONIJAI UŽ PARAMĄ LIETUVOS KULTŪRAI

Sėkmingam Japonijos vyriausybės paramos Lietuvos kultūrai įgyvendinimui skirtame koncerte Lietuvos muzikos akademijoje gegužės 26 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis pasveikino stiprėjančius Lietuvos bei Japonijos santykius ir padėkojo Japonijos Vyriausybei už nuolat teikiamą paramą kultūros įstaigoms. Renginyje taip pat pasisakė Lietuvos muzikos akademijos rektorius Juozas Antanavičius ir Japonijos ambasadorius Lietuvai Gotaro Ogawa. Japonijos vyriausybė pernai skyrė apie 1,5 mln. litų, už kuriuos Lietuvos muzikos akademija įsigijo 12 fortepijonų, 28 pučiamuosius instrumentus ir 31 mušamojo instrumento komplektą bei įvairių jų aksesuarų. Tai buvo penktoji ir iki šiol pati didžiausia Japonijos vyriausybės parama Lietuvos kultūrai. Japonijos vyriausybė paramą Lietuvos kultūros įstaigoms teikia kasmet. 1997 metais ji buvo skirta Nacionaliniam Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejui, 1999 metais – Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai, 2000 metais – Vilniaus universiteto orientalistikos centrui, 2001 metais – Kauno Vytauto Didžiojo universiteto japonų kalbos centrui, 2003 metais – Lietuvos nacionaliniam muziejui. Japonija yra vienintelė šalis donorė, rodanti išskirtinį dėmesį Lietuvos kultūrai.