Ukrainoje lankosi Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Kovo 10 dieną Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo bei Lietuvos 100-mečio proga Kijevo Piotro Čaikovskio nacionalinėje muzikos akademijoje iškilmingą koncertą surengė Vilniaus savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.
Gausiai susirinkusius klausytojus sveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Marius Janukonis, pabrėžęs laisvės ir nepriklausomybės siekį, vienijantį Lietuvos ir Ukrainos tautas. Koncerto metu skambėjo lietuvių, ukrainiečių ir pasaulio kompozitorių kūriniai.
Šis koncertas – tai Šv. Kristoforo kamerinio orkestro gastrolių Ukrainoje pradžia. Jų metu koncertai bus surengti Karių reabilitacijos ligoninėje, neseniai renovuotame Luhansko srities akademiniame dramos ir muzikos teatre Severodonecke, vyks edukaciniai renginiai Severodonecko vaikų namuose ir Novodružesko mokykloje.
Orkestras taip pat nuveš ir perduos Severodonecko vaikų namams ir Novodružesko mokyklai kartu su Lietuvos ,,Caritu“ Lietuvoje ir koncerto Kijeve metu surinktą finansinę paramą.
Kovo 11-ąją, prieš išvykdami į Luhansko sritį orkestro atlikėjai Kijevo Nepriklausomybės aikštėje simboliškai sugiedojo Tautinę giesmę, taip sveikindami Lietuvos žmones su 28-osiomis Nepriklausomybės atkūrimo metinėmis.
Orkestro gastroles finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija, koordinuoja Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje.