„TŪKSTANTMEČIO ODISĖJOS“ JACHTA LENKIJOS PAJŪRYJE
Tęsdama kelionę aplink pasaulį „Tūkstantmečio odisėjos“ jachta birželio 15 dienos vakare įplaukė į Lenkijos Gdynios uostą. Įgulos narius sutiko Lietuvos ambasados Varšuvoje ir Lietuvos garbės konsulo biuro Gdanske atstovai, Lenkijos Senato ir Seimo nariai, Gdynės miesto valdžios ir Gdansko universiteto atstovai.
Birželio 16 dieną Gdansko uosto senamiesčio krantinėje surengtoje šventinėje jachtos „Ambersail“ sutikimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Egidijus Meilūnas, Lietuvos diplomatai, Lenkijos lietuvių bendruomenė, Lenkijos Seimo Parlamentinės grupės ryšiams su Lietuva vadovas Tadeuszas Azieviczius, Lietuvos garbės konsulas Gdanske Jozefas Poltrokas, Gdansko miesto savivaldybės atstovai, Varšuvos miesto gyventojai ir svečiai.
Lenkijos lietuviai buriuotojus sutiko su duona ir druska, kapitonui užrišo Punske išaustą tautinę juostą. Buriuotojus sveikino Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus choras „Pašešupiai“, Seinų lietuvių „Žiburio“ gimnazijos šokių grupė, Seinų lietuvių „Žiburio“ gimnazijos pop studijos ansamblis „Žiburys“. Pasitikimo ceremonijoje dalyvavo Lenkijos pasienio tarnybos orkestras.
Gdansko centriniame jūrų muziejuje vykusios vakaronės metu buvo pristatyta jachtos “Ambersail” įgula ir „Tūkstantmečio odisėjos“ idėja, parodytas iniciatyvą pristatantis filmas. Jachtos kapitonas Paulius Kovas perskaitė Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus laišką, kviečiantį viso pasaulio lietuvius švęsti tūkstantmečio sukaktį.
Jachtos kapitonas P.Kovas džiaugėsi, kad Gdanske Lietuvos tūkstantmetį garsinančią jachtą „Ambersail“ pasitiko toks gausus būrys tautiečių. „Tūkstantmečio Odisėjos“ buriuotojai ragino lietuvius didžiuotis Lietuva, puoselėti lietuvybę ir kartu su tautiečiais visame pasaulyje liepos 5 dieną sugiedoti Lietuvos himną.
Birželio 17 dieną Lietuvos diplomatai jachtą „Ambersail“ išlydėjo į Stokholmą.